Психологи НРЦ «Горлиця» підготували для батьків презентацію про ментальне здоров’я дітей. Будь ласка, ознайомтесь з порадами психологів і використовуйте їх у повсякденному житті (своєму і своїх дітей).

Ментальне здоров’я дітей

Коли й ким введене в науковий обіг поняття «ментальність»? Ймовірно, вперше поняття «менталітет» вжив американський есеїст, поет і філософ Ральф Емерсон у 1856 році.

Що таке «ментальні розлади»? Ментальні розлади — це порушення розумового, психічного та психологічного розвитку людини. До них належать аутизм, синдром Дауна, епілепсія, дефекти мови, органічні ураження центральної нервової системи, деменція тощо.

Ментальне здоров’я тотожне психічному. Психічне здоров’я — це рівень психологічного благополуччя, який визначається не тільки відсутністю психічних захворювань, а й рядом факторів: соціально-економічних, біологічних і тих, що належать до навколишнього середовища.

Про яких людей кажуть «В них добре психічне здоров’я»? Людина, яка реалізовує свій потенціал, долає стреси, ефективно і продуктивно працює та може робити внесок у життя своєї спільноти. А ще — долає стигму, яка заважає звернутися по допомогу, якщо внутрішніх ресурсів замало. Тобто, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Що батькам важливо знати

Ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. Тобто для ваших дітей важливими є їхня самооцінка, рівень самовідчуття від життя та сімейних відносин тощо.

ментальне здоров'я дітей

Як зберегти ментальне здоров’я в умовах війни та соціальних складнощів, у яких ми зараз живемо? Ось 5 кроків для того, аби ментальне здоров’я дітей було в нормі:

ментальне здоров'я дітей

ментальне здоров'я дітей

ментальне здоров'я дітей

психічне здоров'я

як зберегти ментальне здоров'я

Відновлення ментального здоров’я дітей є дуже важливим етапом у житті кожної української дитини. І для того, щоб у майбутньому побудувати стійке суспільство, наразі для дитини потрібен ваш батьківський час, взаємодія з однолітками та психоемоційна підтримка професійних менторів та психологів.

Читайте інші важливі поради психолога батькам, які виховують дитину з особливими потребами, та пишіть свої запитання у коментарях під статтею.

Підписуйтесь на сторінку НРЦ «Горлиця» у Фейсбуці, щоби розділити з нами живе спілкування та порадіти досягненням наших вихованців.


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 2 =