Гончарна справа – неабияка мотивація дітей з ООП до пошуку себе в дорослому житті.

мотивація дітей з ооп

Більше 8 років у центрі «Горлиця» функціонує гончарна майстерня. Учні оволодівають тут прийомами виготовлення виробів з глини, набувають розуміння значення декоративно-ужиткового мистецтва в житті, праці, побуті. Вони вчаться працювати зі шлікерною, глиняною та гіпсовою масами; оволодівають техніками віджимання та молочіння, нанесення глазурі та ангобу на готові керамічні вироби.

Майстерню обладнано сучасним устаткуванням, таким як муфельна піч, гончарні кола, гіпсові кола. Серед робочого матеріалу – заготовки керамічної глини, шлікер, гіпсові форми під сушку глини, бочки з глиною, гончарні станки.

Наразі уроки у гончарній майстерні проводяться для учнів 6-го та 10-го класів.

Глиняні сувеніри своїми руками

У майстерні діти за допомогою дорослих педагогів виготовляють:

  • тарелі та побутовий посуд сувенірного призначення
  • глечики різних форм і розмірів, оригінальні чашки
  • підсвічники, статуетки, барельєфні панно тощо

Серед інших сувенірів – фігурки сов, котів, собак, ворон, рибок, хаток.

У 2021 році вироби гончарної майстерні закладу, презентовані на обласній виставці закладів спеціальної освіти, посіли ІІ-ге призове місце; у 2019 році за подібні вироби заклад посів почесне І місце.

Естетична мотивація дітей з ООП

Богдан, учень випускного класу, буквально слідом ходить за майстром-гончарем. Хлопець отримує неабияке задоволення, виготовляючи горщики на гончарному колі. У такі миті його очі наче підсвічуються якимось внутрішнім вогником. Через деякий час він з гордістю показує нам справжній витвір мистецтва – результати його захопливої роботи.

Під керівництвом педагога учні також виготовляють декоративні плакетки, об’ємні вироби в українському стилі, декорують посуд у «Джгутовій» (Трипільській) керамічній техніці.

Національні українські традиції дбайливо зберігаються та відтворюються у витворах гончарів. І колективна, і індивідуальна діяльність по створенню шедеврів із глини надає дітям можливість відчути себе справжніми творцями Прекрасного! У подібній діяльності естетичний напрямок виховання реалізовується максимально ефективно.