Короткий літопис нашого закладу
1 вересня 1973 року було відкрито спеціальну загальноосвітню допоміжну школу-інтернат № 3 (заклад функціонував за адресою: м. Дніпро, вул. Чкалова, 11).
У 1991 році завершилося будівництво нового приміщення для закладу за новою адресою: м. Дніпро, вул. Тевосяна, 3 (назва закладу збереглася).
У 2002 році заклад було перейменовано в обласний комунальний заклад освіти «Навчально-реабілітаційний центр для дітей з вадами фізичного та розумового розвитку та дітей-сиріт».
27 листопада 2008 року заклад отримав нову назву: комунальний заклад освіти «Навчально-реабілітаційний центр «Горлиця» Дніпропетровської обласної ради» зі збереженням фактичної та юридичної адреси (м. Дніпро, вул. Тевосяна, 3).
29 січня 2010 року будівлям та спорудам КЗО «НРЦ «Горлиця» ДОР» присвоєно адресу: м. Дніпро, вул. Памірська, 11, замість колишньої – вул. Тевосяна, 3 (без зміни фактичного місця розташування). Присвоєну адресу заклад зберігає й до сьогодні.
Структура закладу НРЦ Горлиця (м. Дніпро)
- має 19 класних кімнат (8 з яких корекційних), додатково обладнано ще 5 навчальних кабінетів
- в корекційних класах навчаються учні з 8 до 18 років; працює також дошкільне відділення
- професійно-трудова діяльність охоплює 6 напрямків; для такої діяльності працюють 5 майстерень
- кімната психокорекції, кабінети психолога та логопеда, методичний кабінет, сенсорна кімната
- блок СПО, реконструйований в затишну трикімнатну квартиру, забезпечену сучасною побутовою технікою
- для спортивної діяльності зала для занять з лікувальної фізкультури, спортивна зала, медичний блок
- театрально-художній комплекс центру включає актову залу, оснащену акустично-освітлювальною технікою, залу хореографії, приміщення для занять хорового та вокального співу, гримерну кімнату
70 професійних викладачів працює для вас
- 25 дефектологів
- 13 спеціалістів вищої категорії
- 24 спеціаліста І та ІІ категорій
- 6 бакалаврів і магістрів
- 4 вчителя-методиста і 2 вихователя-методиста
- 6 старших вчителів і 1 старший вихователь
- 1 заслужений учитель України
- 1 вчитель має нагрудний знак «Антон Макаренко»
- ще 1 вчитель має нагрудний знак «Василь Сухомлинський»
- 5 відмінників освіти України
Вчителі-предметники, вчителі початкових класів, корекційні педагоги, практичні психологи, логопеди-дефектологи, інструктори з фізкультури, музичні керівники, соціальні педагоги та педагоги-організатори. Керівники гуртків, бібліотекарі, вихователі і няні. Велика команда медичного персоналу: педіатри, дитячі невропатологи і психіатри, спеціалісти з дієтичного харчування. Юристи, бухгалтери, садівники, повари і ще стільки закоханих у свою справу людей! Структура закладу продумана до дрібниць – щоб вашим дітям було добре!
Структура закладу включає також пансіон
Також у закладі функціонує пансіон – структурний підрозділ, що забезпечує цілодобове перебування здобувачів освіти у закладі з понеділка по п’ятницю. Діти отримують харчування, місце для ночівлі, медичні та інші послуги з дотриманням всіх норм законодавства. В пансіон зараховуються діти, яких важко привозити у заклад щодня. Наприклад, їх перебування в дорозі в один бік перевищує одну годину або відсутнє пряме транспортне сполучення. Ще однією причиною для зарахування може бути рекомендація фахівців. Наприклад, за програмою реабілітації дитини з інвалідністю передбачено обмеження фізичного навантаження на дитину.
З порядком зарахування до пансіону можна ознайомитися в «Положенні про пансіон» в розділі «Нормативні документи».