Фізичне виховання дітей з ООП – ще одна важлива складова корекційного навчання. Успіхи у спортивній діяльності позитивно впливають на виховання дітей. В цій публікації розповімо про те…
Як ми дбаємо про фізичне виховання дітей
НРЦ «Горлиця» робить усе можливе, щоб покращити стан фізичного виховання, аби вихованці закладу були здоровими, рухливими, активними, щасливими.
- Ми регулярно оглядаємо спортивні споруди, підтримуємо їх у належному стані завдяки поточним і капітальним ремонтам.
- Дбаємо про виконання всіх санітарних норм в приміщеннях для занять фізичною культурою та на спортивних майданчиках.
- Вчасно і в потрібному обсязі закуповуємо спортивний інвентар і спортивну форму.
- Заклад має у наявності комп’ютерну базу даних фізичної підготовленості учнів.
- На уроках фізкультури використовуємо музичний супровід, інтерактивні методи роботи та мультимедійні засоби.
- Під час відновлювальних вправ часто використовуємо засоби нетрадиційної медицини, дихальну гімнастику тощо.
- Оцінювання успішності учнів на уроках фізкультури носить комплексний та особистісно орієнтований підхід.
- Також налагоджено методичну роботу, проводимо регулярні тематичні заходи, засідання, семінари, тренінги тощо.
Медичний супровід фізичного виховання
Фізичне виховання дітей з ООП у закладі доповнюється якісним медичним супроводом (постійно працює медичний кабінет, за фізичним станом учнів слідкують лікар, медична сестра, фахівець з лікувальної гімнастики, використовується фізіотерапевтичне обладнання, ведеться вся належна медична документація та журнали відвідування уроків фізичного виховання, проводиться моніторинг стану здоров’я учнів).
Спортивні секції і гуртки в НРЦ «Горлиця»
У закладі постійно працюють 2 спортивні секції: гурток з баскетболу та гурток з атлетичної гімнастики, які у 2021-2022 навчальному році відвідувало 14 та 10 учнів відповідно. Секційна та гурткова робота закладу налагоджена й відпрацьована до дрібниць. Баскетбольна команда закладу здобула стільки перемог на обласному і Всеукраїнському рівні, що включення вихованців у її склад стало для учнів бажаним і престижним. Неодноразові чемпіони олімпіад стають авторитетними у своїх дитячих та підліткових колективах, позбавляючи такого авторитету тих, хто намагався здобути його деструктивним шляхом.
З інтерв’ю з учителем фізкультури:
Питання 1: Чим відрізняються уроки фізкультури для дітей з інтелектуальними порушеннями від уроків фізкультури для дітей з нормотипічним розвитком?
Є одна, проте важлива відмінність: для дітей з інтелектуальними порушеннями майже 90 % вправ треба показувати «на собі». Оскільки діяти лише за усною інструкцією, що не супроводжується наочною демонстрацією вправи, таким дітям дуже важко. Особливо це стосується молодших школярів та дітей з помірними інтелектуальними порушеннями. Тому вчитель фізкультури стає суцільним наочним посібником, ходячим прикладом «Роби, як я!».
Питання 2: Чим ви заохочуєте дітей до активності на уроках?
- По-перше, ігровою формою завдань.
- По-друге, усною похвалою, вербальним заохоченням, відзначенням кращих результатів і досягнень дітей, найбільш активних на уроках.
- Третій спосіб: вручати (хоча б інколи) найбільш активним дітям маленькі символічні подарунки – невеличкі календарики, медальки, статуетки.
- Четвертий спосіб: призначати найбільш активних дітей капітанами спортивних команд, командирами на окремі види активності, тренерами тощо.
Крім того, діти часто відвідують матчі з футболу і баскетболу, де грають відомі команди, зустрічаються з професійними майстрами спорту. А це, ми впевнені, надихає дітей на нові звершення.
Змагання і спортивні заходи у межах закладу
Кожного навчального року у закладі проводиться багато цікавих спортивних заходів. Декотрі з них стали для дітей традиційними спортивно-розважальними святами.
- Спортивне свято до Дня фізкультури та спорту
- Козацькі розваги
- Турнір з шашок
- Турнір з настільного тенісу
- Турнір з «Веселого хокею»
- Спортивне свято «Здорове майбутнє» та інші
Спортивно-масові заходи у закладі проводяться також і з залученням батьків. Наприклад, щорічний спортивний фестиваль «Свято дитинства».
Змагання і спортивні заходи за межами закладу
Але вихованці НРЦ беруть участь не лише у змаганнях на рідних спортивних майданчиках, а й за межами закладу. Діти готуються до цих змагань із задоволенням і відповідальністю.
- Тренування на базі футбольного клубу «Дніпро»
- Обласні змагання за програмою «Старти надій»
- Обласне спортивне свято «Козацьки розваги»
- Обласні змагання з легкої атлетики, настільного тенісу, баскетболу, міні-футболу, воркауту
- Турнір з баскетболу в рамках Європейського баскетбольного тижня Спеціальної Олімпіади
Багато уваги приділяємо і оздоровленню дітей, і агітаційній роботі з пропагування здорового способу життя. В закладі оформлені фото-стенди «Спортивне життя», «Рекорди школи», «Наша гордість». Бажаємо нашим вихованцям міцного здоров’я і нових спортивних досягнень! Ви і справді – наша гордість! ❤ Звісно, що не всі діти прихиляються до спорту. Комусь до вподоби співати чи малювати. Тому гурткова робота у закладі охоплює не тільки спортивні, але й багато інших напрямків: вокально-хорові, декоративно-ужиткові гуртки тощо.