Що таке кібергрумінг? Що робити, якщо дитина стала жертвою насилля в інтернеті? Як захистити дитину від цькування в соціальних мережах? Поради психолога батькам.

Основне про кібергрумінг

В останній час значно збільшилася кількість випадків сексуального насилля й шахрайства серед дітей при використанні інтернету. Тому кожен повинен знати про небезпеку, яка може очікувати дітей в Інтернеті.

Онлайн грумінг чи кібергрумінг – це новий вид сексуального насилля проти дітей в інтернеті, який полягає у тому, що шахрай з метою обману та корисливих мотивів реєструється у соціальних мережах під фальшивим акаунтом підлітка, щоб отримати від однолітків відверті матеріали (інтимні фото, відео), гроші, цінності, чи схилити до особистих зустрічей в офлайні, тобто наживо.

У такого виду злочинної діяльності немає меж. Злочинець та жертва можуть знаходитися на різних континентах, країнах чи в одній країні в різних містах. Зазвичай над такими злочинами працюють цілі угрупування, в які входять й чоловіки, й жінки.

Часто злочинці в соціальних мережах надсилають запрошення тисячам дітей щодо дружби й чекають, доки хтось із них відповість. Також бувають випадки, коли шахрай довгий час спостерігає за кимось у соцмережах, вивчає повідомлення, з котрих видно, що дитина самотня і їй не вистачає уваги чи дитина дуже довірлива.

Сторінки шахраїв рідко відрізняються від сторінок реальних підлітків. Грумінг може тривати від одного вечора до кількох тижнів, перш ніж буде отримано перше фото, а далі починають вимагати гроші чи більш інтимних матеріалів від дитини.

Ознаки кібергрумінгу у дітей

кібергрумінг кібергрумінг

Читайте інші важливі поради психолога батькам, які виховують дитину з особливими потребами, та пишіть свої запитання у коментарях під статтею.

Підписуйтесь на сторінку НРЦ «Горлиця» у Фейсбуці, щоби розділити з нами живе спілкування та порадіти досягненням наших вихованців.


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 5 =