Різні прояви цькування можуть заподіяти шкоди психічному чи фізичному здоров’ю учнів. Тому законами України встановлена відповідальність за булінг. У статті розглянемо питання щодо типів покарань за цькування, встановлених законом.

відповідальність за булінг

Детальніше про дитячий булінг, його прояви та відмінності від звичайних сварок розповідає психолог НРЦ «Горлиця» у статті «Дитячий булінг»

Булінг (цькування) – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві (у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій), що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Відповідальність за булінг

дитячий булінг

Статтею 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення чітко встановлена міра відповідальності для особи або осіб учасників навчального процесу, які вчиняють цькування.

  1. Булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, у сумі від 850 грн до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин (ч. 3).
  2. Булінг, вчинений групою малолітніх або неповнолітніх осіб віком від 14 до 16 років (або ними  повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення), тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, у сумі від 1700 грн до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин (ч. 4).
  3. У разі вчинення булінгу проти педагога, педагог особисто звертається з письмовою заявою до керівника закладу освіти, який зобов’язаний повідомити про це уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України.

відповідальність за булінг

Взяття на облік

Дитина, яка вчинила булінг учасника освітнього процесу, підлягає взяттю на профілактичний облік. Облік здійснює підрозділ ювенальної превенції Національної поліції України. Підстави для взяття на облік: пункт 7 статті 2  Інструкції з організації роботи підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України. Дана інструкція затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 19.12.2017  № 1044.

Видрукуйте для батьків буклет з основними положеннями про булінг.

Якщо у вас залишились питання, напишіть їх у коментарях під статтею. Читайте інші роз’яснення та поради батькам у рубриці «Соціальний педагог».


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 − 4 =